Βόλεϊ: Πράσινος ο πρώτος τελικός - Θρίαμβος του Παναθηναϊκού στου Ρέντη

Ο Παναθηναϊκός πέρασε άνετα από το κλειστό «Μελίνα Μερκούρη» επικρατώντας με 3-0 σετ του Ολυμπιακού στον πρώτο τελικό του πρωταθλήματος.

Η ομάδα του Δημήτρη Ανδρεόπουλου ήταν σε πολύ καλύτερη βραδιά των αντιπάλων της και μέσα σε 88 λεπτά κατάφερε να πάρει «καθαρή» νίκη δίχως να χάσει σετ.

Πλέον, ο Παναθηναϊκός απέχει μία νίκη -την οποία θα διεκδικήσει στο εντός έδρας ματς της Κυριακής- από τον τίτλο, με τους «ερυθρόλευκους» να στοχεύουν πλέον στην ισοφάριση ώστε να φέρουν ξανά τη σειρά στην έδρα τους.

Τα σετ: 19-25, 22-25, 19-25

Το Documento σέβεται όλες τις απόψεις, οι οποίες ωστόσο απηχούν αποκλειστικά και μόνον τη γνώμη των χρηστών. Διατηρούμε το δικαίωμά μας να μην αναρτούμε υβριστικά σχόλια και διαφημίσεις. Σχόλια που παραπέμπουν με ενεργό link σε άλλα sites δεν θα δημοσιεύονται. Χρήστες που δεν σέβονται αυτούς τους κανόνες θα αποκλείονται.