«Διπλό» πάνω στο νήμα για τον Ατρόμητο

«Ριφιφί» του Ατρομήτου στο Αγρίνιο, με γκολ του Πέτρου Γιακουμάκη στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων! Ο μεσοεπιθετικός της αθηναϊκής ομάδας έμεινε αφρούρητος μετά από κόρνερ του Γκάλο και πέτυχε με κεφαλιά το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης με τον Παναιτωλικό (0-1).

Ο Ατρόμητος ήταν γενικά καλύτερος και βρέθηκε στην εξάδα της βαθμολογίας της Super League με αυτό το «τρίποντο». Ο ελλιπέστατος Παναιτωλικός έμεινε στη 13η θέση.

Ο Ατρόμητος πλησίασε στο γκολ με τον Μανούσο (8’, 10’) στην αρχή του παιχνιδιού και με τον Μπαένα προς το τέλος (84’), ενώ ο Παναιτωλικός έχασε ευκαιρίες με τον Ντίας (17’, 50’) και τον Μιμίτο (87’). Το ματς είχε ελάχιστες καλές στιγμές, ιδίως στο δεύτερο μέρος.

Κίτρινη κάρτα είδαν οι Ρισβάνης, Μπαένα, Nτίας.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Κνετ, Σανιά (61’ Ντουάρτε), Σιένστεντ, Γιοβάνοβιτς, Κέβιν, Τσιγγάρας, Ντάλσιο (86’ Φυτόπουλος), Τζανακάκης (78’ Ρομάν), Ντίας, Μιμίτο, Μπαϊροβιτς.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Μέγιερι, Γκάλο, Ρισβάνης, Γούτας, Κατράνης, Μάντσον (62’ Μπαένα), Χαρίσης, Γιακουμάκης, Μανούσος, Ούμπιδες (78’ Ανδρούτσος), Βέλλιος (46’ Νταβιώτης).

Το Documento σέβεται όλες τις απόψεις, οι οποίες ωστόσο απηχούν αποκλειστικά και μόνον τη γνώμη των χρηστών. Διατηρούμε το δικαίωμά μας να μην αναρτούμε υβριστικά σχόλια και διαφημίσεις. Σχόλια που παραπέμπουν με ενεργό link σε άλλα sites δεν θα δημοσιεύονται. Χρήστες που δεν σέβονται αυτούς τους κανόνες θα αποκλείονται.