Νέα γκέλα για τον Παναθηναϊκό, 1-1 με τον Βόλο

Ο Παναθηναϊκός δεν τα κατάφερε ούτε στο ντεμπούτο του Λάζλο Μπόλονι στο πάγκο της ομάδας. Οι πράσινοι γκέλαραν στο ΟΑΚΑ με αντίπαλο τον Βόλο, ο οποίος ισοφάρισε στις καθυστερήσεις του αγώνα (1-0), και έτσι παρέμειναν χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα. Στα αξιοσημείωτα του ματς είναι ότι το τριφύλλι έχασε πέναλτι, όπως και στο ισόπαλο παιχνίδι του Ηρακλείου με τον ΟΦΗ.

Ο Παναθηναϊκός μπήκε δυνατά στο παιχνίδι, ο Βραζιλιάνος φορ όμως δεν μπόρεσε να σκοράρει, παρότι του δόθηκαν ευκαιρίες. Οι φιλοξενούμενοι είχαν πολύ καλό στήσιμο μέσα στον αγωνιστικό χώρο και στις αντεπιθέσεις ο Ουάρντα δημιουργούσε μπελάδες στους αντιπάλους του. Έκανε ότι ήθελε στον Σάντσες, ο οποίος έχασε στις περισσότερες φορές τις μονομαχίες με τον Αιγύπτιο μεσοεπιθετικό.

Στο 11’ ο Καρλίτος, αν και ήταν εντελώς αμαρκάριστος, έστειλε την μπάλα άουτ. Στο επόμενο λεπτό ο Χατζηγιοβάνης έκανε ένα απίστευτο λάθος, η μπάλα πήγε στον Ουάρντα, ο οποίος τροφοδότησε με κάθετη πάσα τον Φεράρι που δεν μπόρεσε να νικήσει τον Διούδη. Στο 16’ και στο 38’ ο Καρλίτος δεν είχε καλά τελειώματα και στην την εκπνοή του ημιχρόνου ο Βόλος πλησίασε το γκολ με τον Μαρτίνες, ο οποίος αστόχησε από πλεονεκτική θέση.

Οι πράσινοι μπήκαν δυνατά και στο δεύτερο ημίχρονο. Στο 52’ κέρδισαν πέναλτι όταν μετά από σουτ του Φ. Σάντσες η μπάλα βρήκε το χέρι του Σ. Σάντσες του Βόλου και ο Παπαπέτρου έστησε την μπάλα στην άσπρη βούλα. Την εσχάτη των ποινών εκτέλεσε ο Καρλίτος, αλλά τον νίκησε ο Γκαραβέλης. Στο επόμενο λεπτό ο Βραζιλιάνος φορ έδωσε όμως την απάντηση του. Ο Μαουρίτσιο σέντραρε και ο Καρλίτος με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίκτυα (1-0).

Ο Βόλος σόκαρε τους γηπεδούχους στο 92’. Μετά από γύρισμα του Γκουαροτσένα ο Μπαρτόλο «εκτέλεσε» τον Διούδη διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα.

Ο Παπαπέτρου έδειξε κίτρινη κάρτα στους Ζαγαρίτη, Κουρμπέλη, Σάντσες, Μπαριέντος, Tέκιο, Κολόμπο.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΌΣ (Λάζλο Μπόλονι): Διούδης, Φ. Σάντσες, Σένκεφελντ, Πούγγουρας, Ζαγαρίτης, Κουρμπέλης, Μαουρίσιο, Αϊτόρ (68’ Μολό), Χατζηγιοβάνης, Μακέντα, Καρλίτος (76’ Μπουζούκης).

ΒΟΛΟΣ (Άνχελ Λόπεθ): Γκαραβέλης, Τέκιο (73’ Νίνης), Κολόμπο, Σ. Σάντσες, Φεράρι, Μπαριέντος (78’ Μπαρτόλο), Ριένστρα, Γκουαροτσένα (93’ Ντετάκης), Μαρτίνες (94’ Κιάκος), Ουάρντα, Δουβίκας.

Το Documento σέβεται όλες τις απόψεις, οι οποίες ωστόσο απηχούν αποκλειστικά και μόνον τη γνώμη των χρηστών. Διατηρούμε το δικαίωμά μας να μην αναρτούμε υβριστικά σχόλια και διαφημίσεις. Σχόλια που παραπέμπουν με ενεργό link σε άλλα sites δεν θα δημοσιεύονται. Χρήστες που δεν σέβονται αυτούς τους κανόνες θα αποκλείονται.