Με την Αταλάντα, στο «Ολίμπικο»

Ο Μανωλάς «έσωσε» την Ρόμα

Ο Κώστας Μανωλάς έδωσε ένα βαθμό που φαινόταν χαμένος για τη Ρόμα (3-3), η οποία βρέθηκε πίσω στο ημίχρονο του αγώνα της με την Αταλάντα, στο «Ολίμπικο», με 1-3.

Οι «μπεργκαμάσκι» καθήλωσαν τους γηπεδούχους στο πρώτο 45λεπτο, καθώς παρά την «ψυχρολουσία» από τον Παστόρε μόλις στο 2΄ σκόραραν τρία γκολ σε ένα εικοσάλεπτο, «γυρίζοντας» ανάποδα το παιχνίδι.

Οι «τζαλορόσι» αντεπιτέθηκαν στην επανάληψη, μείωσαν με τον Φλορέντσι στο 60΄ και τελικά ήρθε στο 82΄ να «σώσει» το βαθμό ο διεθνής στόπερ, όντας καθοριστικός όπως στο αξέχαστο προ μηνών παιχνίδι του Champions League με την Μπαρτσελόνα.