Πρόωρος αποκλεισμός για τη Σάκκαρη στο Rogers Cup

Την ήττα με 2-1 σετ από την Άλισον Ρίσκε γνώρισε η Μαρία Σάκκαρη αποχαιρετώντας από τον πρώτο γύρο του Rogers Cup που διεξάγεται στον Καναδά..

Σε ένα παιχνίδι που θα μπορούσε να είχε «καθαρίσει» στο τρίτο σετ, γνώρισε την ήττα με 4-6, 6-2, 7-6 (7).

Η Σάκκαρη βρέθηκε μπροστά με 1-0 (6-4) σετ αλλά η αντίπαλός της την ισοφάρισε (6-4) και το παιχνίδι κρίθηκε στο tie break.

Εκεί, φάνηκε πως η Σάκκαρη θα έπαιρνε την πρόκριση καθώς προηγήθηκε με 6-3 και είχε τριπλό match point.

Ωστόσο, η Αμερικανίδα Νο37 του ταμπλό δεν είχε πει την τελευταία της λέξη. Με μία μεγάλη ανατροπή κέρδισε με 9-7 για να πάρει την πρόκριση μετά από 2 ώρες και 20 λεπτά.

Τα σετ: 6-4, 2-6, 6-7 (7)

Το Documento σέβεται όλες τις απόψεις, οι οποίες ωστόσο απηχούν αποκλειστικά και μόνον τη γνώμη των χρηστών. Διατηρούμε το δικαίωμά μας να μην αναρτούμε υβριστικά σχόλια και διαφημίσεις. Σχόλια που παραπέμπουν με ενεργό link σε άλλα sites δεν θα δημοσιεύονται. Χρήστες που δεν σέβονται αυτούς τους κανόνες θα αποκλείονται.